Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj, po Mszach świętych, w przedsionku kościoła jest możliwość zakupić podręczniki i ćwiczenia do religii do klas od I do VI szkoły podstawowej.
 2. Po przerwie wakacyjnej wracamy do stałego programu odprawiania Mszy św. Przywrócona została Msza św. w niedzielę o g. 15.15 oraz w tygodniu o g. 9.00. W czwartki o g. 15.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego Msza św. z intencją zbiorową do Miłosierdzia Bożego. Kancelaria parafialna czynna jest codziennie od g. 16.00 do 17.30 z wyjątkiem soboty i niedzieli.
 3. Jutro, w poniedziałek 9 września, po zakończeniu Mszy św. wieczornej spotkanie w kościele z Rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii św.
 4. Po wakacjach harcerki ZHR przygotowują nowy rok formacyjny i zapraszają dziewczyny w wieku od 10 do 14 lat na spotkanie w dniu 14 września br. o g. 10.00 przy kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 5. Każdego 13 dnia miesiąca przypada dla naszej parafii czas trwania na dobowej modlitwie w intencji Ojczyzny tzw. „Jerycho Różańcowe”. Rozpoczęcie o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 6. Dnia 14 września 2019 roku we Włocławku odbędzie się wydarzenie modlitewne „Polska pod Krzyżem”. W naszej parafii przygotujemy również możliwość wspólnej modlitwy przebłagalnej pod krzyżem za bluźnierstwa i zniewagi Krzyża i Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, obejmując intencją modlitw całą naszą Ojczyznę i nawrócenie osób dopuszczających się takiej zniewagi. Od czwartku na zakończenie Mszy św. wieczornej o g. 18.00 trwa nowenna przed świętem Podwyższenia Krzyża św., czyli do dnia 14 września br. W sobotę, o g. 14.00 zabrzmią dzwony we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny i rozpoczęcie modlitewnego czuwanie w kościele przed krzyżem i wystawionym w monstrancji Najświętszym Sakramentem. Czuwanie modlitewne w ciszy zakończone o g. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Modlitwa u stóp krzyża w godzinie od 14.00 do 15.00 będzie w kościele.
 7. Dzień wcześniej, 13 września, w piątek, po Mszy św. wieczornej przedłużona modlitwa nowennowa w kaplicy Miłosierdzia Bożego wraz z trwającą modlitwą „Jerycho Różańcowe” do 21.00 ze szczególnym czasem zawierzenia Matce Bożej Fatimskiej tych spraw, zakończone Apelem Jasnogórskim również w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 8. W sobotę 14 września br., wieczorem o g. 19.30 w Szczecinie w Bazylice Katedralnej rozpocznie się Msza św. i następnie Droga Krzyżowa ulicami miasta. Będzie to też rozpoczęcie przygotowania przed rokiem 2033 do obchodów 2000-lecia Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa Pana, Odkupiciela.
 9. W sobotę 14 września br., ks. Łukasz zaprasza na spotkanie do salki ministranckiej Rodziców ministrantów i ministrantów na godzinę 10.00.
 10. W przyszła niedzielę, 15 września, po każdej Mszy św, zbiórka pieniędzy do puszek na KUL i Wydział Teologiczny US.
 11. Nauki przedślubne odbędą się w dniach od 16-20 września o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
 12. Zamknęliśmy listę osób udających się na Pielgrzymkę Archidiecezjalną na Jasną Górę w dniach 27-28 września br. Nie udało się zgromadzić odpowiedniej liczby osób na drugi autobus, dlatego przepraszamy osoby pozostające na liście rezerwowej, że nie będą mogły dołączyć do grupy pielgrzymów jadących autobusem z parafii.
 13. Przez Żywy Różaniec jest organizowana pielgrzymka do Niepokalanowa w dniach 4 i 5 października br. Zapisy u zelatorek. Koszt 220 złotych, w tym przejazd, nocleg i wyżywienie.
 14. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności śp. Jan BANDEROWICZ, Krystyna KATRA, Wiesława WOLZ, Barbara BŁACHOWSKA, Domicela DRZAZGOWSKA. Za wszystkich zmarłych oraz za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
 15. Dzisiaj imieniny siostry Marii. Życzymy solenizantce obfitości łask Bożych, aby w zdrowiu mogła realizować swoje powołanie na pożytek ludzi i ku większej chwale Bożej.
 16. Wszystkim dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii, a na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy kapłańskiego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii 
Police, 8 września 2019

Skip to content