Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj, 13 dnia miesiąca, jak zwykle w kaplicy Miłosierdzia Bożego od g. 19.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe.

2. Jutro, 14 września, jest święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Odpust w parafii w Trzebieży z uroczystą sumą o g. 18.00.

3. W sobotę, 19 września o g. 10.00 i 12.00, dzieci w dwóch grupach przystąpią do I Komunii.

5. Próby Komunii dla uczniów z obecnych klas IV ze SP 8, 14 i 15 września, czyli w poniedziałek i wtorek o g. 16.00 w kościele. Spowiedź w piątek dla SP 8 o g. 16.30 i II grupa po Mszy św. wieczornej, czyli ok. 18.35. Druga grupa przychodzi na spotkania według ustalenia na zebraniu.

6. Siostry Urszulanki zapraszają dzieci na pierwsze spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych, 26 września na g. 11.00 do domu sióstr przy ul. Łokietka 2. Bliższe informacje u sióstr.

7. Z okazji 100-lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Urszulanek, siostry zapraszają na spotkanie ze św. Urszulą do swojego domu przy ul. Łokietka 2. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek, 17 września o g. 19.00.

8. W trzecią niedzielę września, czyli za tydzień, według rozporządzenia Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka po puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego

9. Kancelaria parafialna po wakacjach czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30.

10. Pielgrzymka Archidiecezjalna na Jasną Górę odbędzie się w dniach 25/26 września br. Zebranie osób, które zapisały się na tę pielgrzymkę, będzie miało miejsce w kościele w najbliższą środę, 16 września, po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Mszy świętej.

11. Jest organizowany wyjazd do sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej na dzień skupienia. Wyjazd 17-18.10.2020 z noclegiem i posiłkami. Koszt 130 złotych Bliższe informacje u siostry Lidii

12. Trwają prace przy odnawianiu kościoła: modernizacja oświetlenia i malowanie kościoła. Zebrane ofiary, będące darem ołtarza od Rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św. jak również od Rodziców młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania w minionym roku, jak również pieniądze z innych ofiar składanych na kościół, zostały przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z tymi pracami, co stanowiło połowę ponoszonych kosztów. Bardzo dziękujemy za te ofiary, jak również za składane ofiary na ten cel w kopercie na tacę lub bezpośrednio na konto parafii.

13. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Robert GOMUŁKA, śp. Jadwiga DOBROŚ, śp. Martyna DRÓŻDŻ, śp. Mirosław TAŁAN, śp. Stanisława KASAK. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.

14. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.


ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 13 września 2020 r.

Skip to content