Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o g. 17.30. Różaniec z udziałem dzieci we wtorki i czwartki również o godzinie 17.30.

1. Od jutra rozpoczynają się w naszej parafii katechezy neokatechumenalne. Katechezy będą w każdy poniedziałek i czwartek o g. 19.00 w kościele. Osoby dorosłe, które chcą przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, prosimy o udział w tych katechezach, jako jedną z form przygotowania. Serdecznie zapraszamy do udziału w katechezach.

2. Zespół „Tumultus Gaudium” zaprasza na czuwanie modlitewne, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, w każdy ostatni czwartek miesiąca, do kaplicy Miłosierdzia Bożego na g. 18.30. Najbliższe spotkanie odbędzie się 31.10.2019 i będzie połączone z przygotowaniem do przeżywania dnia Wszystkich Świętych.

3. 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zawiąże się kolejna grupa osób pragnących oddać się w macierzyńską niewolę miłości Maryi. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 26 października o g. 19.00. Miejsce spotkania – kaplica Miłosierdzia Bożego.

4. Ks. Łukasz organizuje wyjazd do Sankt Petersburga w terminie 24.05. do 4.06.2020, przez kraje bałtyckie. Koszt uczestnictwa 750 złotych i 620 euro. Informacje są dostępne w internecie i w gablocie parafialnej. Zapisy i wpłata u ks. Łukasza.

5. Zbliża się listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Są wyłożone kartki na wypominki. Wypominki wraz z ofiarą można składać w kopercie na tacy podczas Mszy św, jak również bezpośrednio w zakrystii i kancelarii parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy zespół śpiewaków z Białorusi. Podczas każdej Mszy św. będą śpiewać pieśni religijne, a po zakończeniu Mszy św. będą sprzedawać płyty z utworami w ich wykonaniu.

7. W najbliższy piątek i sobotę odbędzie się zbiórka makulatury, ze sprzedaży której tworzony jest fundusz na misje. Pojemnik będzie podstawiony na parkingu wewnętrznym pomiędzy kościołem a plebanią.

8. Módlmy się za zmarłych w minionym tygodniu z naszej parafii. śp. Tadeusz ESZ, śp. Leo KLONOWSKI, śp. Wiesław SZWAT. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.

9. Dzisiaj w całej Polsce odbywa się liczenie uczestników Mszy św. niedzielnej i przyjmujących Komunię św.

10. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii, a na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 20 października 2019

Skip to content