Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Oaza młodzieżowa zaprasza młodzież, która chce się włączyć do wspólnoty, na spotkanie do sali kasetonowej w dniu 29 września br. o g. 16.00. Przekrój wiekowy od klasy siódmej szkoły podstawowej wzwyż.

2. Siostry Urszulanki przygotowują się do świętowania 100-lecia powstania Zgromadzenia, w związku z tym każdego 29 dnia miesiąca, po wieczornej Mszy św. będzie odmawiana Nowenna do św. Urszuli. Najbliższa taka Nowenna dzisiaj po Mszy św. o g. 18.00. Serdecznie zapraszamy.

3. Siostry Urszulanki zapraszają dzieci, które pragną spotkać Pana Jezusa w zabawie, wycieczkach i śpiewie, do swojego domu przy ul. Łokietka 2. Siostry kierują również zaproszenie do dorosłych, którzy mają dar gry na instrumentach do ubogacenia tych spotkań. Spotkania w soboty od g. 10.30 do 12.00.

4. Dzień 29 września w Kościele jest poświęcony Archaniołom: Michałowi, Rafałowi i Gabrielowi. Od dłuższego czasu, szczególnie w Polsce, w tym w naszej parafii, zanoszone są modlitwy do św. Michała Archanioła. Dwie Rodziny z naszej parafii i Żywy Różaniec wystąpili z propozycją, aby ufundować dla naszego kościoła figurę św. Michała Archanioła. Bardzo dziękujemy za ten dar. Tymczasowo figura będzie stała obok ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po zaprojektowaniu przez architektów przygotujemy jej właściwe miejsce. Natomiast dzisiaj w dniu 29 września i w liturgiczne wspomnienie świętych Archaniołów, Figura św. Michała Archanioła zostanie poświęcona podczas Mszy św. o g. 12.00.

5. W tygodniu rozpoczyna się październik. Od wtorku nabożeństwa różańcowe o g. 17.00. W I czwartek miesiąca Msza św. z daru wszystkich obecnych w kościele o g. 18.00 w intencji o powołania do kapłaństwa i zakonu. W piątek spowiedź z racji I piątku miesiąca od g. 17.00, a w sobotę Msza św. wynagradzająca za grzechy świata i o nawrócenie grzeszników z racji I soboty miesiąca o g. 9.00. Kapłani w pierwszych dniach nowego miesiąca odwiedzą Chorych i osoby starsze z posługą sakramentalną, w czasie ustalonym z księdzem odwiedzającym.

6. Za wszystkich zmarłych oraz za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

7. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii, a na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 29 września 2019

Skip to content