Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nabożeństwa różańcowe codziennie o g. 17.00. Różaniec z udziałem dzieci we wtorki i czwartki o godzinie 17.00.

2. W przyszłą niedzielę, 13 października, podczas Mszy św. o g. 10.45, poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii św.

3. W przyszłą niedzielę w Polsce jest obchodzony Dzień Papieski. Z tym dniem związana jest zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży, będącej w trudnych warunkach finansowych, szczególnie z małych miejscowości, tak zwane „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ponadto w naszej parafii z racji Dnia Papieskiego młodzież oazowa będzie sprzedawać kremówki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na fundusz oazowy. Jest prośba ze strony młodzieży, aby na kremówki zabrać swoje pojemniki. W ten sposób młodzi chcą włączyć się w akcję ochrony środowiska. Na przyszłą niedzielę Oaza zaprasza do kawiarenki na kawę i herbatę.

4. Siostry Urszulanki zapraszają dzieci, które pragną spotkać Pana Jezusa w zabawie, wycieczkach i śpiewie, do swojego domu przy ul. Łokietka 2. Siostry kierują również zaproszenie do dorosłych, którzy mają dar gry na instrumentach do ubogacenia tych spotkań. Spotkania w soboty od g. 10.30 do 12.00.

5. We wtorek, 15 października, jest obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego.
O g. 15.00 przy grobowcu Dziecka Utraconego będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego i kolejny pogrzeb prochów z ciał dzieci utraconych, pozyskane ze szpitala. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Módlmy się za zmarłych z naszej parafii, którzy odeszli w minionym tygodniu: śp. Ryszard BOROWSKI, Grzegorz CHEŁMOWSKI, Janina CHODAKOWSKA, Leszek KAROLAK, Irena MACIEJCZAK, Lucjan PAWLAK. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.

7. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii, a na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 6 października 2019

Skip to content