Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30. 
 1. Katechezy neokatechumenalne są głoszone w kościele w poniedziałek i czwartek o g. 18.30.
 1. Nabożeństwo różańcowe w październiku codziennie o g. 17.30. We wtorek i czwartek szczególnie zapraszamy dzieci do udziału w nabożeństwie.
 1. Dzisiaj, 11 października, jak każdego roku w niedzielę przed rocznicą wyboru Jana Pawła II, przeżywamy Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka pieniędzy do puszek na stypendium dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin, tak zwane Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 1. W przyszłą niedzielę młodzież oazowa będzie sprzedawać kremówki papieskie. Pieniądze uzyskane z tej sprzedaży tworzą fundusz oazowy. Młodzież prosi, by zabrać ze sobą pojemniki na zakup kremówek, w ten sposób pragnie włączyć się w akcję ekologiczną – stop plastikom.
 1.  W tygodniu dobowe czuwanie w ramach modlitw „Jerycho Różańcowe” od godziny 19.00 we wtorek 13.10 2020 do g. 19.00 w środę 14.10.2020 .
 1. W środę, 14 października, jest Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom składamy najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.
 1. W piątek, 16 października, przypada 42 rocznica wyboru Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Zapraszamy na chwilę modlitwy i zadumy na godzinę 19.00 przy Figurze – pomniku św. Jana Pawła II na Skwerze Jana Pawła II.
 1. Zespół „Tumultus Gaudium” zaprasza na czuwanie modlitewne przy Najświętszym Sakramencie, w trzeci poniedziałek miesiąca, do kaplicy Miłosierdzia Bożego na g. 18.30. Najbliższe spotkanie odbędzie się 19.10.2020. Prosimy o przestrzeganie aktualnie postawionych zaleceń ministra zdrowia, czyli zakrywanie ust i nosa, zachowanie odstępów, w razie objawów przeziębienia pozostanie w domu.
 1.  W przyszłą niedzielę, 18.10. br., harcerki z ZHR będą po każdej Mszy św. zapraszać dziewczyny do tworzenia nowej grupy zuchenek.
 1. Na stolikach przy wyjściu z kościoła, wyłożone są kartki na wypomniki. Wypisane wypominki wraz z ofiarą można składać w kopertach na tacy podczas Mszy św. i w kancelarii parafialnej.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Erika DEJEWSKA, śp. Andrzej KOSTRZEWA, śp. Jerzy SIWAK.. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego   błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 11 października 2020 r.

Skip to content