Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Nabożeństwa różańcowe codziennie pół godziny później niż dotychczas czyli o g. 17.30. Różaniec z udziałem dzieci we wtorki i czwartki również  o godzinie 17.30.

2. Dzisiaj w Polsce jest obchodzony Dzień Papieski. Z tym dniem związana jest zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz Funduszu Stypendialnego dla zdolnej młodzieży, będącej w trudnych warunkach finansowych, szczególnie z małych miejscowości – tak zwane „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Ponadto w naszej parafii z racji Dnia Papieskiego młodzież oazowa sprzedaje kremówki. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na fundusz oazowy. Jest prośba ze strony młodzieży, aby na kremówki zabrać swoje pojemniki – w ten sposób młodzi chcą włączyć się w akcję ochrony środowiska. Młodzież z Oazy zaprasza również do kawiarenki na kawę i herbatę.

3. We wtorek, 15 października, jest obchodzony Dzień Dziecka Utraconego. O g. 15.00 przy grobowcu Dziecka Utraconego będzie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego i odbędzie się kolejny pogrzeb pozyskanych ze szpitala za zgodą rodziców prochów z ciał dzieci utraconych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W środę, 16 października, przypada 41 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.  W duchu wdzięczności Panu Bogu za Papieża Polaka, dziś św. Jana Pawła II, zapraszamy na krótkie spotkanie modlitewne w dniu 16.10.2019 roku przy Figurze św. Jana Pawła II w naszym mieście o g. 19.00. 

5. 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zawiąże się kolejna grupa osób pragnących oddać się w macierzyńską niewolę miłości Maryi. Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 26 października o g. 19.00. Miejsce spotkania – kaplica Miłosierdzia Bożego.

6. Ks. Łukasz organizuje wyjazd do Sankt Petersburga w terminie 24.05. do 4.06.2020, przez kraje bałtyckie. Koszt uczestnictwa 750 złotych i 620 euro. Informacje są dostępne w internecie i w gablocie parafialnej. Zapisy i wpłata u ks. Łukasza

7. Zbliża się listopad, czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Są już wyłożone kartki na wypominki. Poleconych zmarłych na kartkach wypominkowych wraz z ofiarą można składać w kopercie na tacy podczas Mszy św,, jak również bezpośrdnio w zakrystii i kancelarii parafialnej.

8. Pogrzeb śp. Ks. Wojciecha Pluskota będzie w parafii, gdzie był proboszczem, w Brwicach, w środę, 16.10.2019 o g. 18.00 i następnego dnia Msza św. pogrzebowa w Golenicach koło Myśliborza, w Jego rodzinnej parafii o g. 11.00 i złożenie ciała śp. Wojciecha na cmentarzu komunalnym w Golenicach.

7. Módlmy się za zmarłych z naszej parafii, którzy odeszli w minionym tygodniu: śp. Maciej ORLIŃSKI, śp. Mirosław PIEDZIEWICZ, śp. Henryka GŁUSZKO, śp. Władysław ZDUŃCZYK, śp. Zofia LEGENZA. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące,  módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.

8. W przyszłą niedzielę w całej Polsce będzie liczenie uczestników Mszy św. niedzielnej i przyjmujących Komunię św.

9. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii, a na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego   błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 13 października 2019

Skip to content