Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – XXX Niedziela Zwykła

1. Kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30.

2. Katechezy neokatechumenalne są głoszone w kościele w poniedziałek i czwartek o g. 18.30.

3. Nabożeństwo różańcowe do końca października codziennie o g. 17.30.

4. W najbliższy czwartek, 29 października, przypada 20 rocznica konsekracji naszego kościoła. Msze święte będą odprawiane z formularza Rocznicy poświęcenia własnego kościoła. O g. 18.00 będzie odprawiona Msza św. dziękczynna za zbudowanie naszego kościoła i w intencji budowniczych i ofiarodawców.

5. Przez cały listopad codziennie o g. 17.30 wypominki z modlitwą za zmarłych. Wypominki będą czytane według daty podanej na kartkach wypominkowych.

6. Na stolikach przy wyjściu z kościoła, wyłożone są kartki na wypominki. Wypisane wypominki wraz z ofiarą można składać w kopertach na tacy podczas Mszy św. i w kancelarii parafialnej.

7. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej na czas ogłoszonej w Polsce czerwonej strefy zagrożenia zarażenia się koronawirusem. Msze św. w naszym kościele i wszystkie nabożeństwa, jak również udzielanie sakramentów świętych, według dotychczasowego porządku. Z sakramentu pokuty, jeżeli ktoś miałby obawy korzystania przy konfesjonale, można korzystać w umówionym miejscu i czasie. Zachowajmy w kościele odpowiedni dystans – to jest 1 osoba na 7 metrów kwadratowych, nośmy maseczki. Przy wejściu do kościoła można dokonać dezynfekcji rąk.

8. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele będą odprawione o g. 7.00, 8,00, 9.30, 10.45 i 12.00 . Nie będzie Mszy św. popołudniowych, dopiero wieczorem wypominki o g. 17.30 oraz ostatnia Msza św. o g. 18.00. Ze względu na ograniczenie gromadzenia się większej liczby osób, nie będzie Mszy św. na cmentarzu w dniu 1 listopada.

9. Z inicjatywy ludzi świeckich, w cyklu modlitw w różnych intencjach, jak „Różaniec do granic”, powstaje kolejna forma – „Różaniec do granic nieba”. Celem tej modlitwy jest objęcie w dniach 1-8 listopada modlitwą dzieci utraconych. W tej modlitwie ma przejawiać się prośba o wybaczenie tych dzieci, którym nie było dane narodzić się z powodu winy ich rodziców oraz wołać do Boga o uzdrowienie ran tych rodziców, którzy nie ze swojej winy utracili potomstwo przed narodzeniem. Przedstawiciele różnych wspólnot istniejących w naszej parafii będą takie modlitwy zanosili przy wystawionym Najświętszym Sakramencie w kaplicy Miłosierdzia Bożego, przez 1 godzinę wieczorną, to jest od g. 18.30 do 19.30. Ze względu na troskę o zdrowie w czasie pandemii nie można gromadzić większej ilości osób w jednym miejscu, dlatego zachęcamy, aby w tym czasie w miejscu swego zamieszkania włączyć się duchowo poprzez modlitwę w domu. Organizatorzy zachęcają także uczestników akcji „ Różaniec do granic nieba”, aby modlili się za wstawiennictwem dzieci, którym nie dane było się narodzić. Wierzymy, że są w niebie i mogą nas wspierać swoim orędownictwem.

10. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Bronisława WOJCIECHOWSKA. śp. Alojzy JAGUSZEWSKI, śp. Krystyna KOZA.. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.

11. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 25 października 2020 r.

Skip to content