Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła

 1. Kancelaria parafialna aż do odwołania, będzie czynna tylko trzy razy w tygodniu, to jest w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zawsze zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
 1. Katechezy neokatechumenalne są głoszone w kościele w poniedziałek i czwartek o g. 18.30.
 1.  Przez cały listopad codziennie o g. 17.30 wypominki z modlitwą za zmarłych. Wypominki będą czytane według daty podanej na kartkach wypominkowych.
 1. Na stolikach przy wyjściu z kościoła, wyłożone są kartki na wypominki. Wypisane wypominki wraz z ofiarą można składać w kopertach na tacy podczas Mszy św. i w kancelarii parafialnej.
 1. Udzielona została przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej na czas ogłoszonej w Polsce czerwonej strefy zagrożenia zarażenia się koronawirusem. Msze św. w naszym kościele i wszystkie nabożeństwa, jak również udzielanie sakramentów świętych, według dotychczasowego porządku. Z sakramentu pokuty, jeżeli ktoś miałby obawy korzystania przy konfesjonale, można korzystać w umówionym miejscu i czasie. Zachowajmy w kościele dystans, to jest 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, nośmy maseczki. Jest możliwość przy wejściu do kościoła dokonać dezynfekcji rąk.
 1. Jutro, 9 listopada, obchodzone jest w Kościele Powszechnym święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki na Lateranie, Katedry Biskupa Rzymu i matki wszystkich kościołów.
 1.  W najbliższym tygodniu jest dzień 11 listopada, dla naszej Ojczyzny jest to 102 rocznica Odzyskania Niepodległości. Każdego roku 11 listopada o 11.00 jest Msza św. w intencji Ojczyzny. Również i w tym roku o g. 11.00, będzie Msza św. w intencji Ojczyzny, ale ze względu na potrzebę zachowania ograniczenia do 1 osoby na 15 metrów kwadratowych, nie przewidujemy obecności pocztów sztandarowych.
 1. Również 11 listopada jest wspomienie liturgiczne św. Marcina, który jest Patronem Ks. Marcina Gaudełajskiego i Ks. Marcina Kózki. Solenizanci odprawią Mszę św Imieninową na prośbę Żywego Różańca o g. 18.00.
 2. W piątek 13 listopada o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego Jerycho Różańcowe.
 1. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Karolina KOZAKIEWICZ, śp. Zenon KAMIŃSKI, śp. Zbigniew BYLICKI, śp. Hubert KOŁSUT, śp. Andrzej CIEŚLEWICZ, śp. Andrzej ŁUKASIAK. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
 1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police,  8 listopada 2020 r. 

Skip to content