Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII Niedziela Zwykła

  1. Kancelaria parafialna, aż do odwołania, jest czynna tylko trzy razy w tygodniu, to  jest w poniedziałek, środę i piątek w godzinach od 16.00 do 17.30. Pilne sprawy można zawsze zgłosić w zakrystii po zakończeniu każdej Mszy św.
  1. Do soboty przed I Niedzielą Adwentu, czyli do 28 listopada włącznie  o g. 17.30 wypominki z modlitwą za zmarłych. Wypominki są czytane według daty podanej na kartkach wypominkowych.
  1. Na stolikach przy wyjściu z kościoła, wyłożone są kartki na wypominki. Wypisane wypominki wraz z ofiarą można składać w kopertach na tacy podczas Mszy św. i w kancelarii parafialnej.
  1. Udzielona została przez Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgę dyspensa od uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej na czas ogłoszonej w Polsce czerwonej strefy zagrożenia zarażenia się koronawirusem. Msze św. w naszym kościele i wszystkie nabożeństwa jak również udzielanie sakramentów świętych według dotychczasowego porządku. Jeżeli ktoś miałby obawy korzystania z sakramentu pokuty przy konfesjonale, może z niego skorzystać w umówionym miejscu i czasie. Zachowajmy w kościele dystans to jest 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, nośmy maseczki. Przy wejściu do kościoła można dokonać dezynfekcji rąk.
  1. W przyszłą niedzielę 22 listopada Uroczystość Chrystusa Króla.
  1. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Edward BORGER, śp. Zbigniew CZARNECKI, śp. Zygmunt LOTZ, śp. Zdzisława KŁÓSEK, śp. Bogumił TYLKI, śp. Tadeusz ZDYB, śp. Grzegorz CHMIELOWIEC.. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii i z naszych rodzin oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.
  1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego   błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 15 listopada 2020 r. 

Skip to content