Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Wprowadzenie do posługi ministranta dzisiaj podczas Mszy św. o g. 10.45.

2. Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. również dzisiaj, 17 listopada o g. 10.45.

3. Nauki przedślubne będą w kaplicy Miłosierdzia Bożego odbędą się w dniach od 18 do 22 listopada br. o godzinie 19.00.

4. Młodzież oazowa zaprasza dzisiaj po każdej Mszy św. do kawiarenki na smaczne ciasto i parę innych smakołyków.

5. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Ubogich. Wolontariusze Caritas przy głównym wyjściu z kościoła będą rozdawali Torby Miłosierdzia, które można napełnić produktami żywnościowymi z długim terminem przydatności do spożycia oraz artykułami czystości. Zachęcamy również do nabywania Kalendarzy Adwentowych, które rozprowadzają wolontariusze Caritas. W środku kalendarzy znajdują się czekoladki wraz z zadaniami do wykonania w czasie Adwentu.

6. Jak już wszyscy wiedzą, nasza Archidiecezja podjęła się budowy kościoła i szkoły na Madagaskarze. Niesiona pomoc ludziom tam zamieszkującym będzie trwałym pomnikiem – wotum za 50 lat istnienia naszej diecezji. W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Chrystusa Króla, będzie po każdej Mszy św. zbiórka pieniędzy do puszek, jako nasz osobisty wkład w to dzieło.

6. Na stolikach po chórem są wyłożone kartki na wypominki. Są one czytane przez cały listopad przed Mszą św. wieczorną, tj. o g. 17.30, w kolejności daty umieszczonej na kartkach wypomnikowych.

7. W minionym tygodniu odeszła do Boga śp. Danuta GAWERSKA. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen”.

8. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii, a na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 17 listopada 2019

Skip to content