Menu Zamknij

Ogłoszenia duszpasterskie – ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Zniesione zostało ograniczenie liczby osób uczestniczących w liturgii w kościołach. Wymagane są w kościołach maseczki .
  1. Kancelaria parafialna  jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 17.30.
  1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
  1. W związku ze zniesieniem limitu liczby ludzi w kościołach, zmienione zostają również terminy udzielania sakramentu bierzmowania. W najbliższy wtorek, 2 czerwca o g. 19.00 sakrament bierzmowania przyjmie młodzież z klasy VIII A, VIII B, VIII E, VIII F ze SP 8. Kolejny termin to wtorek 9 czerwca br. O g. 19.00 otrzymają sakrament bierzmowania przygotowane na ten dzień, które ukończyły już ósmą klasę oraz pozostała młodzież ze Szkół Podstawowych to jest VIII klasy ze SP 8, klasa VIII D i VIII G oraz II grupa ze Szkoły Podstawowej nr 5. O wszystkich spotkaniach w ramach przygotowania i spowiedzi powiadomi ks. Marcin.
  1. W sobotę 6 czerwca ks. Jacek Czekański obchodzi 25 rocznicę święceń kapłańskich. Jubilat odprawi Mszę św. dziękczynna w sobotę, 6 czerwca o g. 18.00 . Pamiętajmy w modlitwie o Jubilacie.
  1. W dniu 11 czerwca jest Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja w skromniejszym wymiarze, z krzyżem, chorągwią, bez baldachimu i bez prowadzenia księdza, z mniejszą liczbą dziewczynek sypiących kwiaty, aby możliwe było zachowanie właściwej odległości pomiędzy uczestnikami. Msza św. w dzień Bożego Ciała będzie odprawiona o g. 7.00, 8.00. 10.00 i 18.00 Nie będzie Mszy św. o g. 9.30 tylko o g.  10.00,  po której wyruszy procesja Eucharystyczna ulicami naszej parafii. W tym roku procesja przejdzie ulicami Ks. Kard. Wyszyńskiego do ul. Piłsudskiego, ulicą Piłsudskiego w kierunku ul. Chodkiewicza i następnie przejdzie ulicami Chodkiewicza, Sadową i Łokietka. Dla podkreślenia 100-lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Urszulanek, oraz setnej rocznicy Urodzin Jana Pawła II rozwiązanie procesji będzie obok domu sióstr Urszulanek i po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata przy czwartym ołtarzu, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do tabernakulum w kaplicy Sióstr. Ołtarze zbudowane zostaną w następujących miejscach: I ołtarz na skrzyżowaniu ulicy Kard. Wyszyńskiego i ul. Piłsudskiego, II ołtarz będzie umieszczony na rogu ulicy Chodkiewicza i Barnima, III na ul. Łokietka na wprost ul. Sadowej i IV ołtarz na Skwerze św. Jana Pawła II przy ul. Barnima na wprost ul. Łokietka. Tradycyjnie  budową ołtarzy zajmują się:  I – Akcja Katolicka, II ołtarz zbudują członkowie Żywego Różańca, III ołtarz Neokatechumenat i o IV ołtarz zatroszczy się młodzież oazowa i Domowy Kościół.
  1. Ostatnia przed wakacjami Msza św. o g. 15.15 będzie odprawiona w niedzielę, 14 czerwca i nie będzie tej Mszy św. do końca sierpnia.
  1.  Nauki przedślubne w naszej parafii będą w dniach od 15 do 19 czerwca włącznie o g. 19.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. Jest również możliwość zrobienia nauk przedślubnych przez internet. Bliższe informacje są podane na stronie internetowej naszej parafii.
  1. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Józef KUJAWA, śp. Zdzisław ROGOWSKI, śp. Janina KOWALSKA, śp. Edward PRZYBYSŁAWSKI, śp. Regina KOLESIŃSKA, śp. Jarosław SZYDŁOWSKI, śp. Marek SZULC, śp. Bogusław ARTYMIAK. Za wszystkich zmarłych z naszej parafii oraz za dusze w czyśćcu cierpiące, módlmy się: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  1. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz parafii. Na nadchodzący tydzień życzymy wielu łask Bożych i udzielamy Bożego   błogosławieństwa.

ks. kan. Waldemar Gasztkowski – Proboszcz Parafii
Police, 31 maja 2020 r. 

Skip to content